Jak wyczyścić gąbkę do makijażu w mikrofali – prosty sposób na skuteczne oczyszczenie

4 min read

Jak wiele z nas wie, wyczyszczenie gąbki do makijażu może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy zależy nam, aby pozbyć się z niej wszelkich resztek makijażu. Takim rozwiązaniem jest skorzystanie z mikrofalówki. Mogłoby się wydawać, że taki sposób oczyszczania nie jest bezpieczny, ale w rzeczywistości jest całkowicie bezpieczny i skuteczny. W dzisiejszym artykule podpowiem, jak wyczyścić gąbkę do makijażu w mikrofali krok po kroku.

Czym jest gąbka do makijażu?

Gąbka do makijażu jest wymarzonym narzędziem dla wielu kobiet. Umożliwia precyzyjne nałożenie podkładu, korektora, pudru. Gąbki świetnie sprawdzają się w tworzeniu efektów makijażu, zwłaszcza jeśli chodzi o delikatne i naturalne wykończenie. Jednakże, żeby gąbka służyła nam jak najdłużej i nie szkodziła naszej skórze, trzeba ją regularnie i dokładnie czyścić.

Dlaczego warto czyścić gąbkę do makijażu?

Nawet jeśli myślimy, że nasze ręce są czyste, może się okazać, że na naszych dłoniach znajdują się niepożądane bakterie, które wraz z nałożeniem makijażu przenoszą się na gąbkę. Z czasem gąbka zaczyna się brudzić i nabierać różnego rodzaju mikroorganizmów, które z czasem mogą pobudzać nasze skóry do wyprysków, trądziku, a nawet wywoływać choroby skórne.

Jak wyczyścić gąbkę do makijażu w jaki sposób w mikrofali?

Krok 1: Przygotowanie gąbki do czyszczenia

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, żeby przed włożeniem gąbki do mikrofalówki umyć ją w letniej wodzie. W ten sposób pozbywamy się z niej nadmiernego brudu oraz makijażu. Po wyczyszczeniu gąbki, należy delikatnie jej dodać wodę.

  Jak wyczyścić garnitur w domu - poradnik krok po kroku

Krok 2: Za pomocą mikrofalówki oczyścić gąbkę do makijażu

Właśnie nadszedł czas, aby włożyć gąbkę do mikrofalówki. Gąbka powinna być rozłożona na talerzu, zalej wodą (do jej zagłębień) i postaw na 2-3 minuty w mikrofalówce. Woda zacznie się gotować, a w parze zostaną uwięzione wszelkie bakterie i zanieczyszczenia, które znajdowały się na gąbce.

Krok 3: Usunięcie gąbki z mikrofalówki i jej schłodzenie

Po upływie czasu, wyjmujemy gąbkę z mikrofalówki (uwaga, będzie gorąca) i odkładamy na bok, aby się wystygła. Cierpliwie czekamy, aż gąbka zupełnie ostygnie.

Krok 4: Wymycie gąbki pod bieżącą wodą i odciśnięcie wody

Warto wspomnieć, żeby w czasie czyszczenia nie pocierać gąbki zbyt mocno, ponieważ może to zniszczyć strukturę gąbek. Delikatnie nakładamy na nią płyn do mycia naczyń i odważnie ją wmasowujemy. Po dokładnym umyciu, gąbkę płuczemy pod bieżącą wodą i odpowiednio usuwamy z niej nadmiar.

Krok 5: Wysuszenie gąbki

Uwaga, ważna sprawa! Gąbki do makijażu są bardzo chłonne, dlatego po umyciu należy koniecznie pozostawić je do wyschnięcia. Najlepiej, jeśli zostawimy ją na papierowym ręczniku, a z czasem zostanie ona suche, możemy ją delikatnie wgnieść, aby odzyskała swoją pierwotną formę.

FAQs

1. Czy gąbkę do makijażu można czyścić w mikrofalówce?

Oczywiście, że tak. Jest to jedna z najlepszych metod, aby w łatwy i szybki sposób pozbyć się zanieczyszczeń, które z czasem gromadzą się na gąbce.

2. Czy oprócz mikrofalówki istnieją inne sposoby czyszczenia gąbek?

Tak, istnieją. Możemy oczywiście użyć specjalnych płynów czyszczących, które znajdziemy w sklepach kosmetycznych. Możemy również dobrze umyć gąbkę w letniej wodzie z użyciem płynu do mycia naczyń.

3. Jak często powinniśmy czyścić gąbkę do makijażu?

Najlepiej, jeśli będziemy czyścić gąbkę raz w tygodniu. Dzięki temu zawsze będziemy mieli pewność, że nasza gąbka jest czysta i gotowa do użytku.

  Jak wyczyścić garnek po jagodach: sprawdzone sposoby

Podsumowanie

Jak właściwie widać, wyczyszczenie gąbki do makijażu w mikrofali jest naprawdę prostym sposobem na skuteczne oczyszczenie. Wystarczy zaledwie kilka prostych kroków, aby gąbka była gotowa do ponownego użycia. Pamiętajmy jednak, że nasza cera zasługuje na jak najlepszą opiekę, dlaczego warto dbać o regularną higienę naszego ulubionego narzędzia do makijażu.

You May Also Like

More From Author