Jak wyczyścić fugi na ścianie? – 7 skutecznych sposobów

4 min read

Czyste i piękne ściany to marzenie większości z nas. Niestety, czasami trudno utrzymać je w nienagannej czystości, szczególnie jeśli chodzi o fugi między płytkami. Szara, brudna masa jest nie tylko nieestetyczna, ale może również prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 7 skutecznych sposobów, jak wyczyścić fugi na ścianie. Dzięki tym prostym trikom, Twoja łazienka, kuchnia lub inna część domu będą zawsze lśnić czystością!

Jak wyczyścić fugi na ścianie? – 7 skutecznych sposobów

1. Soda oczyszczona i ocet

Soda oczyszczona i ocet to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na wyczyszczenie fug. Wystarczy wymieszać w równych proporcjach sodę i ocet w miseczce, aby uzyskać pastę. Następnie za pomocą szczoteczki do zębów nałożyć pastę na fugi i poczekać 15 minut. W końcu wystarczy przetrzeć fugi szczoteczką i wodą. Sok z cytryny może zostać dodany do mieszanki, aby zapewnić bardziej przyjemny zapach.

2. Wybielacz do ubrań

Kolejnym skutecznym sposobem na wyczyszczenie fug jest wybielacz do ubrań. Przyda się on zwłaszcza w przypadku bardzo zabrudzonych fug. Wystarczy namoczyć gąbkę w wybielaczu i przetrzeć nim fugi. Pamiętaj, aby po zakończeniu czyszczenia dokładnie wypłukać miejsca, na których użyto wybielacza.

3. Pasta do zębów

Pasta do zębów to skuteczne narzędzie do czyszczenia fug. Wystarczy nałożyć pastę na szczoteczkę do zębów i przetrzeć nią fugi. Pasta do zębów działa również jako naturalny wybielacz i odświeżacz powietrza.

  Jak wyczyścić fugi w terakocie? - Praktyczne sposoby

4. Ręcznik papierowy i ocet

Jeśli fugi nie są zbyt mocno zabrudzone, warto spróbować tego prostego i szybkiego sposobu czyszczenia. Wystarczy nasączyć ręcznik papierowy w occie i przetrzeć nim fugi. Ten prosty trik pozwoli usunąć nieestetyczny brud i pozostawi Twoje fugi lśniące!

5. Woda utleniona

Woda utleniona to kolejny skuteczny sposób na wyczyszczenie fug. Wystarczy połączyć równą ilość wody utlenionej z wodą i przełożyć mieszankę do butelki z atomizerem. Następnie wystarczy spryskać fugi tą mieszanką i poczekać kilka minut. Po zakończeniu czyszczenia dokładnie spłucz fugi wodą.

6. Sok z cytryny i soda oczyszczona

Sok z cytryny i soda oczyszczona to kolejny szybki i skuteczny sposób na wyczyszczenie fug. Wystarczy połączyć sok z cytryny z sodą oczyszczoną, aby uzyskać pastę. Następnie za pomocą szczoteczki do zębów nałożyć pastę na fugi i poczekać 10-15 minut. W końcu wystarczy przetrzeć fugi szczoteczką i wodą.

7. Myjka parowa

Myjka parowa to ciekawy sposób na czyszczenie fug. Wystarczy nałożyć końcówkę myjki na fugi i poczekać kilka minut, aż para zmiękczy brud. Następnie wystarczy przetrzeć fugi szczoteczką i dokładnie odkurzyć.

FAQs

Jak często należy czyścić fugi na ścianie?

Fugi powinny być czyszczone regularnie, najlepiej co kilka tygodni, aby zapobiec ich zanieczyszczeniu.

Czy można używać silnych detergentów do czyszczenia fug?

Nie zaleca się używania silnych detergentów do czyszczenia fug, ponieważ mogą one uszkodzić szczelność połączeń między płytkami.

Czy w przypadku mocno zabrudzonych fug warto skorzystać z usług profesjonalnego czyszczenia?

Tak, w przypadku mocno zabrudzonych fug warto skorzystać z usług profesjonalnego czyszczenia, aby skutecznie usunąć brud i nie uszkodzić fug.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele skutecznych sposobów na wyczyszczenie fug na ścianie. Zawsze warto zacząć od naturalnych środków, takich jak soda oczyszczona i ocet, ale w przypadku mocno zabrudzonych fug warto skorzystać z silniejszych detergentów lub skorzystać z usług profesjonalnego czyszczenia. Pamiętaj, aby regularnie utrzymywać czystość fug, aby uniknąć rozwoju grzybów i pleśni.

  Jak wyczyścić fugi na balkonie?

You May Also Like

More From Author