Jak wyczyścić frytownica Tefal? – 10 prostych sposobów

3 min read

Jak wyczyścić frytownica Tefal? – 10 prostych sposobów

Tefal to popularna marka, która oferuje wiele produktów kuchennych, takich jak frytownice. Frytownice są bardzo przydatne w kuchni, ponieważ pozwalają na smażenie jedzenia w głębokim oleju. Jednakże, smażenie może pozostawić resztki oleju i jedzenia, co utrudnia utrzymanie frytownicy czystej. W tym artykule przedstawimy 10 prostych sposobów na wyczyszczenie frytownicy Tefal.

Jak wyczyścić frytownica Tefal bezpiecznie?

Przed rozpoczęciem czyszczenia frytownicy Tefal upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i że wykonujesz czynności bezpieczne dla siebie i innych.

  • Szczotka lub gąbka do mycia naczyń
  • Delikatny detergent do naczyń
  • Miarka mielonej kawy
  • Skrobak do usuwania tłuszczu
  • Ścierka kuchenna
  • Rękawiczki ochronne

Jak czyścić frytownica Tefal krok po kroku?

Krok 1: Odłącz frytownicę Tefal od zasilania

Przed rozpoczęciem czyszczenia odłącz frytownicę Tefal od zasilania i pozostaw ją na kilka minut, aby ostygła.

Krok 2: Usuń resztki jedzenia

Użyj skrobaka, aby usunąć resztki jedzenia z frytownicy Tefal. Upewnij się, że skrobak jest wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego, aby uniknąć zarysowania powierzchni frytownicy Tefal.

Krok 3: Dodaj mieloną kawę

Dodaj jedną miarkę mielonej kawy do frytownicy Tefal i włącz ją na 10 minut. Mielona kawa pomaga usunąć resztki jedzenia i neutralizuje zapach starych olejów.

  Jak Wyczyścić Futerko w Butach: Poradnik Od Eksperta

Krok 4: Wyczyść pojemnik na olej

Usuń pojemnik na olej z frytownicy Tefal i wylej olej do odpowiedniego pojemnika. Frytownica Tefal może być wyposażona w pojemnik na olej z filtrem, który należy wyczyścić z resztek jedzenia.

Krok 5: Zanurz elementy w wodzie z detergentem

Wypełnij pojemnik wodą z dodatkiem delikatnego detergentu do naczyń i zanurz elementy frytownicy Tefal. Zostaw na kilka minut, aby detergent rozpuścił tłuszcz i resztki jedzenia.

Krok 6: Wyczyść elementy

Użyj miękkiej gąbki lub szczotki do mycia naczyń i dokładnie wyczyść elementy frytownicy Tefal. Upewnij się, że nie ma resztek detergentu i dokładnie wypłucz elementy w ciepłej wodzie.

Krok 7: Wyczyść powierzchnię zewnętrzną

Umyj powierzchnię zewnętrzną frytownicy Tefal wilgotną ściereczką. Unikaj stosowania środków chemicznych, które mogą uszkodzić powłokę frytownicy Tefal, a także unikaj stosowania nadmiernej ilości wody.

Krok 8: Wypoleruj powierzchnię

Użyj suchej ściereczki do wypolerowania powierzchni frytownicy Tefal.

Krok 9: Włóż elementy z powrotem

Po wyczyszczeniu i wyschnięciu elementów włóż je z powrotem do frytownicy Tefal.

Krok 10: Wymień olej

Wlej świeży olej do frytownicy Tefal przed kolejnym użyciem.

FAQs

Jak często należy czyścić frytownica Tefal?

W idealnych warunkach, frytownica Tefal powinna być wyczyszczona po każdym użyciu.

Co zrobić, gdy frytownica Tefal jest bardzo zabrudzona?

W przypadku, gdy frytownica Tefal jest bardzo zabrudzona, można ją wyczyszczyć w gorącej wodzie z mlekiem. Mleko ma właściwości rozpuszczające tłuszcz, co ułatwia czyszczenie.

Podsumowanie

Czyszczenie frytownicy Tefal nie musi być trudne. Wystarczy zastosować powyższe metody, aby wyczyszczenie frytownicy stało się łatwe i bezpieczne. Pamiętaj, że regularne czyszczenie frytownicy Tefal może przedłużać jej żywotność i poprawić smak przygotowywanego w niej jedzenia.

You May Also Like

More From Author