Jak wyczyścić folię na telefon – poradnik

2 min read

Każdy, kto posiada smartfon, wie, że ochrona ekranu jest niezbędna. W końcu to na nim spędzamy większość czasu. Jednak co zrobić, kiedy folia na ekranie staje się brudna, a my nie chcemy, aby nasze urządzenie wyglądało jakby zostało przez nie przejechane? W tym artykule przedstawimy kilka prostych sposobów na to, jak wyczyścić folię na telefon, by wyglądała jak nowa.

Metody czyszczenia folii na telefon

Sposób 1: Woda i mydło

Najprostszy sposób na wyczyszczenie folii na telefon to użycie wody i mydła. Do miski wlać ciepłą wodę i dodać kroplę płynu do naczyń. Ostrożnie umyć folię przy użyciu delikatnej gąbki, a następnie opłukać ją pod bieżącą wodą. W przypadku zbyt mocno zabrudzonej folii można dodać do wody trochę soku z cytryny.

Sposób 2: Alkohol etylowy

W przypadku, gdy folia na telefonie jest bardzo brudna, warto skorzystać z alkoholu etylowego. Spryskać lekko folię, a następnie przetrzeć ją wacikiem nasączonym alkoholem. Nie należy jednak mocno przyciskać do ekranu, gdyż może to zniszczyć folię.

Sposób 3: Mleko i płyn do naczyń

To połączenie wydaje się dziwne, ale okazuje się, że mleko i płyn do naczyń mogą pomóc w wyczyszczeniu folii na telefonie. Wystarczy połączyć w misce mleko i kroplę płynu do naczyń, a następnie umyć nastawioną w roztwór folię. Po umyciu folię należy opłukać pod bieżącą wodą.

FAQs

Jak często należy czyścić folię na telefonie?

W zależności od intensywności użytkowania smartfonu, folię należy czyścić raz na tydzień lub co dwa tygodnie.

  Jak Wyczyścić Futerko w Butach: Poradnik Od Eksperta

Co najlepiej sprawdzi się do czyszczenia folii na telefonie: waciki czy gąbka?

Najlepiej sprawdzą się delikatne gąbki lub specjalne ściereczki z mikrofibry.

Czy ciężkie zabrudzenia na folii można usunąć za pomocą zwykłej tkaniny?

Nie, w przypadku ciężkich zabrudzeń należy skorzystać z innych sposobów, np. z alkoholu etylowego.

Podsumowanie

Wyczyszczenie folii na telefonie to proces, który powinno się przeprowadzać regularnie, aby nasz smartfon wyglądał schludnie. Najlepsze do czyszczenia folii jest połączenie wody i mydła lub mleka i płynu do naczyń. Wątpliwości można rozwiać, skorzystując z informacji zawartych w części dotyczącej FAQ.

You May Also Like

More From Author