Dlaczego filtry do dzbanka są przyjazne człowiekowi? – kompletny poradnik

2 min read

Z pewnością każdy spotkał się z dzbankiem filtrującym wodę. Jest to coraz powszechniejsza alternatywa dla plastikowych butelek z wodą, stosowana w wielu domach. Dzięki wykorzystaniu filtrów do dzbanka, zdrowa woda może być na wyciągnięcie ręki.

Węgiel aktywny impregnowany srebrem we filtrach do dzbanka – wyjaśniamy działanie

Zastosowanie filtrów do dzbanka z węglem aktywnym sprawia, że w wodzie wyeliminowany zostaje chlor, pestycydy i detergenty. Filtr do dzbanka zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Szczególnie chlor może pogorszyć jakość wody, dodaje się go do wody wodociągowej w celu jej dezynfekcji i nawet jeśli niszczy bakterie, pozostawia nieprzyjemny zapach.

Węgiel aktywny pozbawia wodę tego nieprzyjemnego zapachu i smaku. Aby zapobiec rozwojowi bakterii w złożu węgla stosujemy również impregnację srebrem. Srebro zawarte we filtrach do dzbanka działa jak bariera, chroni złoże filtracyjne przed drobnoustrojami, które mogą się namnażać. Gwarantuje to, że filtry dzbankowe są bezpieczne.

 

Pierwsze użycie i wymiana filtra do dzbanka – wyjaśniamy krok po kroku

Przed zainstalowaniem filtra do dzbanka należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Filtry do dzbanka muszą być odpowiednio przygotowane przed użyciem w celu uzyskania optymalnych właściwości filtrujących.

Co się stanie, jeśli włożysz filtr do dzbanka i natychmiast wlejesz do niego wodę? Istnieje pewna szansa, że ​​w filtrowanej wodzie pojawią się czarne zanieczyszczenia lub woda nie będzie filtrowana prawidłowo. Aby tego uniknąć należy po otwarciu filtra do dzbanka namoczyć go w wodzie na 15 minut, następnie włożyć do dzbanka filtrującego i 2-3 razy zalać wodą. Podczas tego pierwszego filtrowania wkładu mogą pojawić się małe cząstki węgla, ale przy kolejnej filtracji nie powinny się już pojawiać. Po tym przygotowaniu możesz już używać filtra do dzbanka. Pamiętaj, aby filtrować tylko zimną wodę.

  Turystyka górska, Podróże górskie, Miejsca

 

Korzyści płynących z wykorzystania filtrów do dzbanków jest wiele. Oprócz samego faktu dbania o środowisko i szerzenia proekologicznych działań, dbamy w ten sposób również o siebie. Zakup filtrów dzbankowych to także inwestycja, która zwróci się do Naszych portfeli niezwykle szybko.

You May Also Like

More From Author